My motorkári sme novodobí tuláci.

Niektorí z nás jazdia „okolo komína“, iných lákajú diaľky. Cudzie krajiny, neznáme cesty, zvyky, jedlá, ľudia, príroda.

Niekto rád jazdí sám, iný potrebuje spoločnosť. Niekto má rád nezávislosť, iný bezstarostnosť. Niekto má rád riziko, iný chce mať istotu, že v prípade nepredvídaných nepríjemností mu bude mať kto pomôcť. A pre tých iných sme tu my a naše moto zájazdy. Ak nemáte čas tráviť na cestách týždne, alebo chuť na mnoho tisíc kilometrové diaľničné presuny máme pre Vás riešenie.

Privezieme Vašu motorku do zaujímavej destinácie, zabezpečíme Vám zodpovedajúce ubytovanie, zostavíme plán cesty, dodáme sprievodcu, mechanika a podľa potreby letenku a sprievodné vozidlo. Jednoducho Vám zorganizujeme celý moto výlet.

 

Vzrušujúce, či únavné?

Cestovanie na motorke je vzrušujúce, ale zväčša aj únavné. Odhadnúť svoje sily, doviezť sa tam kde sa nám páči, často po uzučkých horských cestách kde jazda autom býva ako za trest je pre nás výzva a dobrodružstvo.

Nepriazeň počasia pre motorkára neznamená zapnúť kúrenie alebo stierače, znamená zbystriť zmysly a ešte viac sa sústrediť. Stretnutie s inými motorkármi je príjemná udalosť, príležitosť pochváliť sa svojimi zážitkami, vypočuť si ostatných, nájsť inšpiráciu na ďalšie cesty.

Niekedy jazdíme bez konkrétneho cieľa, objavujeme nové cesty, miesta. A vždy sadáme na motorku v očakávaní niečoho a výnimočného.

 

Na motorke radšej, ako autom.

Jazdiť na motorke je úplne iný pocit ako cestovať autom, vlakom, autobusom.

Na motorke je cítiť vôňu lúk, závany vetra, horský, či morský vzduch. Ľudia žijúci v navštevovaných destináciách sú k moto turistom otvorenejší, priateľskejší ako k ostatným turistom.

Motorkár vzbudzuje záujem a zvedavosť domácich, má skutočne veľkú možnosť spoznať život v cudzích krajinách.

Snaží sa vyhýbať frekventovaným hlavným ťahom, jazdí často po cestách ktoré nie sú pre autá turistov zaujímavé alebo pohodlné. Motorkára lákajú cesty krásne a nie tie čo šetria čas a vzdialenosť. A tieto cesty sú naším cieľom.